Fundacja Stanisławskiego

O Nas

Stanisławski Studio powstało z miłości i pasji do nauczania aktorstwa

Tak jak nasz patron wierzymy, że aktorzy powinni posługiwać się twardymi umiejętnościami, które pozwolą wydobyć z nich cały potencjał i czuć się pewnie na scenie. Sztuka sceniczna, to oprócz podążania za intuicją i prawdą- sztuka powtarzalności i wytrenowania w sobie sposobów na emocjonalne przekazywania treści literackich zawsze, kiedy tego potrzebujemy.

Prócz zajęć praktycznych, kładziemy nacisk na zdobywanie przez studentów wiedzy teoretycznej. Wierzymy, że edukacja i zrozumienie korzeni aktorstwa, jest niezbędne w tworzeniu własnej ścieżki artystycznej.

Dbamy o to, żeby nasi studenci na zajęciach czuli się bezpiecznie i komfortowo. Popieramy nurt nowego podejścia do nauczania, który szanuje i wspiera każdego człowieka, tak aby mógł wzrastać i rozwijać swoją pasję.

Kadra

Bartłomiej Gola

Założyciel Stanisławski Studio. Założyciel i kierownik artystyczny Teatru Południe. Absolwent Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, filii we Wrocławiu, wydziału aktorskiego. Prezes Fundacji imienia Konstantego Stanisławskiego. Uczył się techniki Meisnera, Czechowa i Method Acting u takich nauczycieli jak Graham Dixon, Andre De la Cruz, Inigo Galiano, Robert Castle, Anastase Philippe Rouille, Scott Trost.

Kadra

Jagoda Pyrz

Założycielka Stanisławski Studio. Wice prezeska Fundacji imienia Konstantego Stanisławskiego. Obroniła tytuł zawodowej aktorki w Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie. Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w Katowicach. Absolwentka Laboratorium Meisnera w Warszawie i Studia Aktorskiego Art-Play w Katowicach. Specjalistka w technice Meisnera i Systemie Stanisławskiego.

Kadra

Agnieszka Hałka

Aktorka, reżyserka i pedagożka. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Absolwentka Studium Musicalowego we Wrocławiu i Studia Wokalnego. Studentka w Meisner Institute Poland i drugiego stopniu nauki w Stanisławski Studio. Przez dwa lata uczyła się w Laboratorium Meisnera w Warszawie. Prowadzi zajęcia teatralne i musicalowe, w których dużą rolę odgrywa ruch. Jako reżyserka zadebiutowała spektaklem „Mąż i żona” A. Fredry w Teatrze Sztampa we Wrocławiu.

Kadra

Iwona Milerska

Aktorka, logopedka i lektorka. Absolwentka PWST (AST) we Wrocławiu oraz Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Swój warsztat aktorski rozwijała również podczas 2-letniego treningu w Technice Meisnera a także na warsztatach z metody Lee Strassberg’a u Roberta Castle. Jako aktorką debiutowała na scenie Teatru im. Adama Mickiewicz w Częstochowie w roli Lady Elżbiety. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt nagranych audiobook’ów oraz ról dubbingowych. Obecnie współpracuje z Warszawskim Studium Aktorskim im. Lucyny Kobierzyckiej w Warszawie. W Stanisławski Studio prowadzi warsztaty z zakresu logopedii i impostacji.

Współpraca

MK

Maciej Kempiński

Fotograf – https://fotomaciej.pl/

AP

Ola Pachnik

graficzka/ operatorka/ montażystka

Rekrutacja

Na I stopień oraz na obozy aktorskie przyjmujemy studentów po rozmowie kwalifikacyjnej. Na spotkanie prosimy o przygotowaniu fragmentu dowolnego tekstu. Ważne jest dobre opanowanie pamięciowe wybranego utworu.

Chcemy poznać naszych studentów i dać szansę studentom, żeby poznali nas. Spotkanie ma charakter rozmowy lub/i mini warsztatów. Spotkanie rekrutacyjne jest bezpłatne i może się odbyć również online.

Krótkie kursy nie wymagają spotkania rekrutacyjnego.

Zapraszamy do kontaktu.

Fundacja imienia Konstantego Stanisławskiego

Numer konta bankowego:
38 1140 2004 0000 3402 8252 7891

Skontaktuj się z nami