Fundacja Stanisławskiego

Krótkie Kursy

Zobacz aktualną ofertę dwudniowych kursów.


Jeżeli kiedyś spotkała Cię sytuacja, w której nie wiedziałeś, na co możesz pozwolić sobie względem swojego partnera scenicznego lub ktoś przekroczył Twoje granice w pracy aktorskiej, a może po prostu nie chcesz, żeby taka sytuacja mogła się wydarzyć w przyszłości – ten warsztat jest dla Ciebie.

Na kursie dowiesz się jak komunikować się z partnerem scenicznym przed podejściem do sceny, improwizacji, castingu, a w konsekwencji poczuć wolność i komfort w pracy kontaktowej z drugą osobą.

Oprócz tego, że aktorzy i aktorki muszą respektować czyjeś granice, jest to bardzo ważne, by uszanować również własne. Na warsztatach będzie przestrzeń na to, by w bezpieczny sposób je określić.

Warsztat poprowadzi Bartłomiej Gola, pedagog z wieloletnim doświadczeniem, członek międzynarodowej społeczności nauczycieli zrzeszonej przy Meisner Institute LA.

Staramy się organizować takie warsztaty bezpłatnie, raz w miesiącu. Zapisy odbywają się każdorazowo na grupie facebookowej  

  • Czym są techniki aktorskie? O co tak naprawdę w nich chodzi?
  • Dlaczego tak mało się o nich uczy w Państwowych Szkołach Teatralnych?
  • Czym się różnią? Która z nich będzie dla Ciebie najlepsza?
  • Dlaczego System Stanisławskiego jest tak różnie rozumiany?
  • Do czego doszedł Stanisławski podczas swojej wieloletniej pracy pedagogicznej?

2-dniowy kurs w formie wykładu przeplatanego ćwiczeniami. Poznasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Będziesz mógł świadomie podjąć decyzję, jaki rodzaj pracy jest dla Ciebie najlepszy i najbardziej efektywny.

Dla kogo: Studentów szkół aktorskich, adeptów aktorstwa i zawodowców, którzy chcą się dokształcić.

Cena: 300 zł
Czas: 2 dni x 5h

Gdzie:
Warszawa, Chełmska 19/21/lok 8 (CASTING-STUDIO)

*Czas kursu może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników